En Akıllı Tasarım, En Yeni Teknoloji

açılır cam tavan

Açılır Cam Tavan ve Cam Çatı Sistemleri


AVANTAJLAR

Vera Forza açılır cam tavan çatı sistemleri , uygun havalarda açılabilir cam çatı avantajı sunan otomatik açılır cam tavan çatı sistemleridir.
Olağanüstü yalıtım ve koruma seçenekleri sunarak, her türlü hava koşulunda en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır.

Açılır cam tavan sistemi taşıyıcılarında yüksek kaliteli birinci sınıf alüminyum alaşım malzemeler kullanılmaktadır.

Açılır Cam Tavan Sistemlerimizin uzaktan kontrol edilen açılır kapanır tavan özelliklerinin yanı sıra kullanılan taşıyıcı malzemeler proje ölçülerine göre farklılık göstermektedir.

Bu özellikleri, sistemin açılma mesafesi ve cam, polikarbon veya sandviç panel gibi kullanılan malzemelerin ağırlıkları belirlemektedir. Açılan tavan sistemin 5,5 metre açılım mesafeli projelerde, çelik destek kullanılmadan  standart 21 cm genişlik x 20 cm yüksekliğinde 3 mm kalınlığında alüminyum profiller kullanılmaktadır.

Güvenliğinizi ve konforunuzu tehlikeye atmadan kar yüklerine dayanabilir.

Katlanan camları yukarı doğru çekilerek cam tavan yüzeyinin mümkün olduğunca % 75 büyük bir kısmını açık bırakmaktadır.

Gökyüzünün engelsiz bir şekilde görülebilmesine ve doğal ,ışıklandırma sağlar. Sürekli taze ve temiz hava kullanımına olanak tanımaktadır.

Sunduğumuz açılan cam çatı sistemleri , çok çeşitli hava durumu ile başa çıkmak için tasarlanmıştır. Yağmur suyunu ray profilleri tarafından  yerleştirilmiş gizli oluk kanallarına yönlendirir.

Özel olarak tasarlanmış iç su tahliye sistemi ile donatılmıştır. Alüminyum alaşımlı profiller zengin renk seçeneklerinde elektrostatik boya kullanılmaktadır.  Açılır camların, mümkün olduğu kadar güvenli olmaları için çift temperli ve lamine kullanılmaktadır. Dış cam levha “strüktürel camlama” yöntemiyle yapılır, bu da çatıyı pürüzsüz tutar ve her türlü su girişi olasılığını ortadan kaldırır.

Açılan cam çatılar yapısının sağladığı tam esneklik ile sistem belirlediğinizde gerçekten fark edilebilir özel tasarıma sahiptir. Tüm açık tarafları rüzgar ve yağmur girişini gerektiği gibi kontrol etmek için özel aksesuarlar ile donatılmıştır.

Açılır cam tavan sistemlerimiz sadece tek bir mevsimde değildir. Tüm hava koşullarında tüm yıl boyunca kullanıma göre üretim, yapılabilmektedir…

Açılır camlı çatı, üzerine sistemin cam levhalarının yerleştirildiği enine alüminyum profillerden oluşur.

Üst taşıyıcı profiller standart 7 m uzunluğundadır. Bu uzunluğun üzerindeki tüm çatılar, üçgen çatılar olarak inşa edilir. Her hareketli açılır cam bölümü ayrı ayrı çalıştırılabilir, bu da kullanıcıların çatı yüzeyinin genel kaplamasının yalnızca bir kısmını geri çekmesine olanak tanır. 

Elektrik motorları, hareketli çerçeveli parçaları birbirine park edene kadar yukarı doğru kaydıran ve böylece çatı yüzeyinin üçte ikisini serbest bırakan kayışlar kullanır. Hareketli parçaların hareketi, kullandıkları çoklu bilyalı rulman sistemi sayesinde sessiz ve pürüzsüzdür.

Sistem, yüzey her zaman pürüzsüz ve engelsiz olduğu için hızlı su-yağmur akışı sağlayan yapısal cam kullanır – teknik avantajın yanı sıra kristal bir görünüm hissi sunar.

Açılır cam çatı fiyatları ve metrekare fiyatları kullanılan malzeme ve ölçü ile doğru orantılıdır. Fiyat teklifi almak için iletişim alanından ulaşabilirsiniz. 

 

Ülkemizde sıcaklık değişimleri fazla olmadığı ve ılıman iklim yılın uzun bir döneminde işlerin birçoğunun ev dışında yapılmasına izin verdiği için insanlar kırsalda rahatlıkla yaşayabilirler. Yani iklim koşulları nedeniyle açık havada rahat bir şekilde yaşıyoruz. Bu gerçek, antik çağlardan günümüze geleneksel halk evlerinin inşa edilme biçimine yansımaktadır. Geleneksel mimaride, bir gündönümü veya güneş paneli, binanın önündeki kapalı bir alandı ve binanın yazın gölgelenmesine ve soğutulmasına yardımcı olurken, kışın ise kuvvetli rüzgarlardan korunuyordu.

Gündönümleri 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa’da seralar olarak gelişti. Dahası, Kuzey ve Orta Avrupa’da, Sanayi Devrimi bu yapılar için yeni metal ve cam üretim teknolojilerinin erken kullanımına izin verdi. Bu tür yapıların avantajları, Avrupa’nın güney bölgelerine göre kuzey enlemlerinde daha belirgindir.

Şeffaf malzemeden hafif yapı ile çevre çevresinde tanımlanan binalara sık sık eklemeler gözlemliyoruz. Bu tür şeffaf yapılar ve aydınlatma kaplamaları artık hem orta hem de ana yaşam alanları olarak evin mikro ölçeğinde ve mağazalarda çok yaygın olduğundan, açıklıklar daha büyük ihtiyaçlar özelleşmiştir.

Günümüzde koşullar değiştiği için şehirlerdeki yaşam tarzı daha farklı hale gelmiştir: hava kirliliği, gürültü sıkıntısı, ancak aynı zamanda cam yapı malzemeleri de “açık hava yaşamının” hemen tadını çıkarmamıza izin vermiyor. Bu nedenle modern insanın bu ihtiyacı, açılabilir ev cam tavan ürünleri ile dolaylı olarak koruyucu bir mekan ve çevre arasındaki şeffaflıkla karşılanmaktadır.

Şeffaf malzemeden hafif yapı ile çevre çevresinde tanımlanan binalara sık sık eklemeler gözlemliyoruz. Bu tür şeffaf yapılar ve aydınlatma kaplamaları artık hem orta hem de ana yaşam alanları olarak evin mikro ölçeğinde ve mağazalarda çok yaygın olduğundan, açıklıklar daha büyük ve ihtiyaçlar özelleşmiştir.

Açılır cam ve aydınlatma konstrüksiyonları, şeffaflık nedeniyle doğal aydınlatma ve çevre ile görsel bir ilişki olduğu için doğa ile temas hissi veriyor. Konaklamanın mekan içinde rahat olabilmesi için bu yönünün de dikkate alınması gerekir.

Güneş ışınlarının yönü zamanla değişir. Kışın güneş ışığı sabah 8.00’den öğleden sonra 5.00’e kadar sürer ve güneşin yörüngesi düşüktür. Yaz aylarında ise güneşlenme süresi sabah 6.00’dan akşam 8.00’e kadardır, güneşin yörüngesi yüksek ve öğlen ışınları diktir.

Bu nedenle, açılır cam terasın yönü doğrudan aydınlatma, içerideki sıcaklık dalgalanmaları ve dolayısıyla kullanım amacı ile ilgilidir. Güneye yönelim genellikle uzun bir güneş ışığına sahip olduğu için uygun olurken, batı en uygunsuz olanıdır. Kuzey yönü sabit aydınlatma sağlar.

Güneşten korunmaya ve uygun gölgeleme yönteminin seçimine özel önem verilmelidir. Çeşitli alternatif gölgeleme sistemleri mevcuttur: harici veya dahili, sabit veya otomatik açılır cam tavan perdesi gölgelendirme sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi için sayfayı ziyaret ediniz.

Vera Forza açılır cam tavan sistemleri, en çok tercih edilen açılır kapanır tavan ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Arge ve Merkez İmalat Lokasyonu;

Açılır cam tavan sistemlerimizin
ürün tasarımı, geliştirme, üretim ve montaja hazır paket işlemleri
Vera Cam Sistemleri ( İstanbul )
 VeraForza Ltd. Şti (İstanbul)
 Smart Glass Design Ltd. Şti (Hollanda)
şirketleri tarafından yapılmaktadır. 

Montaj ve Teknik Servis ;
Yurt içi ve dışında bulunan bayilerimiz tarafından hizmet verilmektedir. Ülke bilgileri için iletişim sayfasında bulunan seçeneklerden bilgi alınız.

Açılır cam tavan m2 fiyatları ;
Maliyetler montajı yapılacak mekanın özellikleri, ölçü ve açılım mesafesine göre belirlendiği için açılır cam m2 fiyatlar hakkında bilgi almak için iletişim sayfasını ziyaret edebilir veya web site üzerinde bulunan fiyat al formunu kullanabilirsiniz.

Toplam alanın %75 kadar geri çekilebilen ve çatıyı tamamen doğaya açık bırakan kendinden destekli cam tavan çatılar üretip kuruyoruz.
Kurulum süresi çok kısa sürmektedir ve açılır cam tavan bakımı çok azdır.
Açılabilen bir cam tavan kurulduğunda, mekandan en iyi şekilde yararlanarak içeride veya dışarıda oturmayı kendiniz seçersiniz.

Tüm açılır cam çatılar eviniz, daireniz veya ticari tesisleriniz için özel olarak üretilmiştir. Bu, önceden hazırlanmış yüksek kaliteli ürünler satın alırken ölçümlerden ödün vermenize gerek olmadığı anlamına gelir. En yüksek yapı kalitesini, maksimum güvenilirliği ve hızlı montaj sonrası hizmetleri garanti ediyoruz.
15 yılı aşkın bir süredir, açılır veya sabit cam tavan sistemlerinde Dünya’nın bir çok ülkesine ihracat teslimat ve kurulumu yapılmaktadır. Ürünleri montajını yapmak özel tasarımı sayesinde oldukça kolaydır ve sizin için daha kolay hale getirmek için ayrıntılı talimatlarımız bulunmaktadır.

Açılır Cam Tavan kayar çatı sistemleri çok yönlüdür ve birçok faydası vardır:

Kapalı bir alanı kaplayan açılır cam çatı
200 mm alüminyum kirişlerle %75 geri çekilebilir
Pergola, mobilyaları dış etkenlerden koruyor
Bir düğmeye basarak açılır otomatik sistem
Akıllı ev entegresi zaman ayarlı kullanım
Yalıtımsız sistem, yalıtım gerektirmeyen teraslar, çardaklar, kafeler ve restoranlar için uygundur. Açılır kayar çatı ve tavan sistemleri ile büyük bir avantajı, “pergola” olarak kabul edilmesidir ve bu nedenle çoğu Avrupa ülkesinde inşaat ruhsatına ihtiyaç yoktur.

Açılır cam tavan sistemlerinde yük taşıma kapasiteleri projeye özel değerlendirilmektedir ve hesaplanmaktadır. .
Tüm gönderilerde, açılır cam tavan sistemini kendsiz kurmak istiyorsanız, kurulum sürecinde size doğru şekilde rehberlik edecek kurulum yardımı sağlıyoruz.

Kayar cam çatılarda kullanılan motorlar tek fazlı, 220 voltluk boru motorlardır. Her motor, tek veya iki bölmeli pencereyi çalıştırır, her bölmede veya bölmede 3 pencerenin dördüncünün altına kaymasına izin vererek, kapalı alanın %75’ini açar. Motorlu kayar çatılar, motor ve kayış örtüleri ile kapatıldığı için görünürde hareketli parça yoktur.