Foto galeri
Teklif Formu
Bayilik Başvuru

Teras kapatma ; üstü açık terasların ve mekanların, çelik konstüriksüyon gövde veya ahşap gövde direkler kullanılarak iskelet yapı oluşumundan sonra Cam,Şingıl mebran veya Pergola Tente malzemeler ile kapatılma uygulamasıdır. Dikey olarak kalan bölümler (ön ve yan cepheler) katlanır cam sistemleri kullanılarak tamamen kapatılmaktadır.

Dış tavan bölümü cam, kiremit,mebran,osb,altı zifti,şingıl izolasyon malzemeler kullanılarak iç tavan yüzeyinde ise Alçıpan,ahşap lambiri, plastik lambiri veya kompozit malzemeler uygulanabilmektedir. İsteğe bağlı olarak motorlu tente veya cam açılır kapanır tavan sistemlerin de kullanılması mümkündür.

Teraslar bu sayede kullanışsız bir alan olmaktan kurtulmakta ve yaşam alanlarına dönüşmektedir. Ayrıca teraslı dairelerin genelde ısınma ve su yalıtım sorunu vardır ve dışardan gelen soğuk ortamı doğrudan etkiler. Bu nedenle ortamda bulunan ısı değeri düşer. Kış ve sonbahar aylarında daha sıcak ve ferah bir ortamda bulunmanızı sağlar.

Teraslarda yaşanılan diğer bir problem, yazın sıcak kışın ise soğuk olması nedeniyle sağlıklı olarak kullanılamayan önemli yaşam alanları olmasıdır. Teras kapatma ve katlanır cam sistemlerin uygulanması sonrasında teras tamamen kapatılır ve kışın dışardan gelen soğuk havayı keser, bu sayede ortamın sıcaklık derecesi korunabilmektedir. Cam çatı ve cam tavan uygulamalarında gölgelendirme için içten motorlu yatay perdeler kullanılmaktadır.

Yazın ise kapatılan sistemi tamamen açarak serin ve ferah bir ortamda yaşamanızı sağlar. Çatı ve teras kapatma sistemleri sayesinde terasınızda dört mevsim güzelliğini yaşamanızı sağlar.