Sürgülü Cam Tavanlar ve Kayar cam Çatılar
Yalıtımlı ve kayar cam tavanlar iklime rağmen tüm ülkelerde kullanılabilir ve sıcaklığa bağlı olarak farklı faydaları vardır.

-Soğuk iklimde, büyük bir yalıtım değerine sahip olursunuz ve enerji maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur. Isıtıcı güneş ışığından yararlanırken soğuk rüzgarı ve karı kapatırsınız.

-Sıcak iklimde kendinizi tehlikeli UV ışığından, şiddetli yağmurdan korursunuz ve sürgülü tavanı açarak aşırı sıcak havayı dışarı atabilirsiniz.

Her iki durumda da doğal güneş ışığının ve sürgülü kayar cam tavanın sağladığı lüks tasarımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Konut binaları – projenizi kalabalığın arasından öne çıkarın. Benzersiz ve çok kullanışlı bir tasarım özelliği ekleyin. Geri çekilebilir bir sürgülü cam çatının montajından elde edilen katma değer, genellikle maliyetin iki katından fazladır. Düşük bakım ve yüksek yapı kalitesi çok değerlidir.

Balkon çatıları -çok hafif olan yalıtımsız sürgülü cam çatı balkonlar için mükemmeldir. Balkon derinliği 2 m’den daha düşük olduğunda bile, balkonu tam olarak kullanmanıza izin veren iyi bir yatırımdır. Sürme işlevi nedeniyle, cam çatıyı %75-86 geri çekebilir ve sıcak havayı seradan tamamen ayırarak dışarı atabilirsiniz.

Yüzme havuzları – harika yalıtım değerlerine sahip ısıtmalı bir havuzun maliyeti önemli ölçüde azalır. Havuzunuz ısıtılmıyorsa sürgülü cam tavan, havuzun doğal güneş ışığı ile ısınmasına yardımcı olacaktır. Normal bir havuz çatısı yerine uygun bir sürgülü cam çatı kullanarak mülkünüzün değerini artıracak ve havuz alanını binanızın geri kalanı kadar çarpıcı tutacaksınız.

Pergolalar -Yağmurdan, kuşlardan ve yakındaki ağaçlardan korunun.
Bir pergola inşa ederken, genellikle bir inşaat ruhsatı almanıza gerek yoktur. Geri çekilebilir bir sürgülü cam çatı açılır cam tavan inşa ederken, süreçten geçmeden yapınızla güvende hissedebilirsiniz.